Niedziela XVI Okresu Zwykłego, 28 LIPCA 2019 r.
  1. Jest do nabycia prasa katolicka: „Opiekun”.
  2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej i kwiaty i 50 zł ofiary dla kościoła. Były następujące osoby: Elżbieta Urbaniak, Elżbieta i Marian Jędroszka. Bóg zapłać.
  3. Dzisiaj na Mszach św. za przyczyną św. Krzysztofa, modlimy  o błogosławieństwo Boże dla wszystkich kierowców naszej parafii. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów a ofiary zbierane są dla polskich misjonarzy.
  4. Modlitwa i Msza św. w intencji rodzin i obrony poczętego życia w Bazylice św. Józefa – transmitowane przez Telewizję Trwam i Radio Maryja we czwartek.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca od godziny 1800  adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi na koniec adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  6. Objazd chorych w 2 sierpnia w piątek od godz. 900.
  7. Organizuje wyjazd do Świdnicy – zobaczymy Kościół Pokoju – protestancki, katedrę, Trzebnicę – relikwie św. Jadwigi i jak czas pozwoli to jeszcze coś zobaczymy. Wyjazd 12 sierpnia z sprzed kościoła, koszt wyjazdu 55 zł.
Niedziela Trójcy Przenajświętszej 16 czerwca 2019 r.
  1. Jest do nabycia prasa katolicka: „Opiekun”.
  2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej i 50 zł ofiary i kwiaty dla kościoła. Były następujące osoby: Jolanta Skubiś, Irena Banasiak, Donata Płóciennik. Bóg zapłać.
  3. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za ofiary.
  4. O ubranie ołtarzy na Boże Ciało w roku  2019 i 2020  proszę mieszkańców: Droszew – Centrum, Droszew – Zabory, Droszew - Wygrajki, Droszew – Elizanki.
  5. Dziękuje panu sołtysowi Kościuszkowa za zorganizowanie a mieszkańcom  z Kościuszkowa i Czachor za wykoszenie trawy i porządek na Drodze krzyżowej. Bóg zapłać.
  6. Zbiórka ministrantów we wtorek po Mszy wieczornej obecność obowiązkowa.
  7. Zbiórka dziewczynek chętnych do sypania kwiatków podczas oktawy w środę o godz. 1800 przy kościele.
  8. Oktawa Bożego Ciała. O godz. 1900 Msza św. a po niej nabożeństwo i procesja eucharystyczna w czwartek za tydzień zakończenie oktawy.