XXV Niedziela Okresu Zwykłego, 29 wrzesnia 2019 r.
  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie  i kandydatami do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  2. 2 października w naszą Parafię będzie wizytował ks. bp Stanisław Napierała, zapraszam na Mszę św. o godz. 1700 parafian z podsumowaniem wizytacji i udzieleniem Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Proszę w tym dniu o wywieszenie flag w naszych domostwach zwłaszcza w Droszewie.
  3. Nabożeństwa paź­dziernikowe codziennie przed Mszą św. o godz. 1730, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 900 dziesiątka różańca.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św.:
  • W piątek od godz. 1730
  • Chorych odwiedzę w piątek od godz. 900
  • O godz.1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 1730  różaniec za zmarłych.
  1. Modlitwa i Msza św. w intencji rodzin i obrony poczętego życia w Bazylice św. Józefa – transmitowane przez Telewizję Trwam i Radio Maryja we czwartek.
  2. Dostaliśmy kalendarze Diecezjalne na rok 2020 pt. „Eucharystia daje życie”. Dochód ze sprzedaży tych kalendarzy jest przeznaczona jako pomoc dla Seminarium Duchowne w Kaliszu. Ministranci jak w ubiegłych latach rozprowadzać będą w poszczególnych wioskach naszej parafii. Koszt kalendarza 6 zł.
  3. Z naszej wspólnoty do Pana Boga odeszła w tym tygodniu śp. Anna Tułacz. Wieczny odpoczynek racz jej dać…..
Niedziela XVI Okresu Zwykłego, 28 LIPCA 2019 r.
  1. Jest do nabycia prasa katolicka: „Opiekun”.
  2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej i kwiaty i 50 zł ofiary dla kościoła. Były następujące osoby: Elżbieta Urbaniak, Elżbieta i Marian Jędroszka. Bóg zapłać.
  3. Dzisiaj na Mszach św. za przyczyną św. Krzysztofa, modlimy  o błogosławieństwo Boże dla wszystkich kierowców naszej parafii. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów a ofiary zbierane są dla polskich misjonarzy.
  4. Modlitwa i Msza św. w intencji rodzin i obrony poczętego życia w Bazylice św. Józefa – transmitowane przez Telewizję Trwam i Radio Maryja we czwartek.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca od godziny 1800  adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi na koniec adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  6. Objazd chorych w 2 sierpnia w piątek od godz. 900.
  7. Organizuje wyjazd do Świdnicy – zobaczymy Kościół Pokoju – protestancki, katedrę, Trzebnicę – relikwie św. Jadwigi i jak czas pozwoli to jeszcze coś zobaczymy. Wyjazd 12 sierpnia z sprzed kościoła, koszt wyjazdu 55 zł.